Rehabilitacja Szczecin

Niezależnie od Twojego problemu…
czy jesteś po urazie stawu skokowego,
czy masz problem z kręgosłupem lub
powracasz do zdrowia po zabiegu chirurgicznym lub chorobie,
oferujemy pomoc.

Szeroka gama zabiegów fizjoterapeutycznych na wszystkie problemy mięśniowo-szkieletowe. Podejście holistyczne, leczenie jest zwykle stosowane w kombinacji i dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czym jest Fizjoterapia?
Fizjoterapia to odrębny i holistyczny zawód opieki zdrowotnej, który wykorzystuje najszerszy zakres terapii, podkreślając wykorzystanie podejść fizycznych w zapobieganiu i leczeniu urazów, chorób i niepełnosprawności.
Fizjoterapeuci z Ortomedik przeprowadzają systematyczną ocenę zaburzeń czynnościowych układu mięśniowo-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego i neurologicznego.

Używamy naturalnych metod opartych przede wszystkim na ruchu, ręcznej i manipulacyjnej fizjoterapii, rehabilitacji i wielu fizycznych agencjach w celu leczenia urazów i chorób.

Naszym celem jest przyspieszenie własnych naturalnych mechanizmów gojenia, przywracanie fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia, z uwzględnieniem różnic w stanie zdrowia.

Fizjoterapia opiera się na nauce, angażuje się w rozciąganie, stosowanie, ocenę i przeglądanie dowodów, które stanowią podstawę i informuje o jego praktyce. Istotą jest wykonywanie oceny klinicznej i świadomej interpretacji.

Ortomedik oferuje pomoc dla wszystkich grup wiekowych, od niemowląt po osoby starsze. Zabiegi profilaktyczne leżą w centrum fizjoterapii – jesteśmy wysoko wykwalifikowani w zakresie profilaktyki i porady, aby zapewnić zdrowie i szanse na nawrót choroby.
Jaki zakres zabiegów fizjoterapii oferuje Ortomedik:
Terapia manualna
Leczenie dolegliwości bólowych
Rehabilitacja
Taping, opasanie i ortezy
Ergonomiczne oceny stanowisk pracy
Terapia manualna
Manipulacje
Mobilizacje
Energia mięśniowa i techniki Myofascial
Propriocepcyjne uelastycznienie nerwowo-mięśniowe
Uwolnienie pozycji
Mobilizacja tkanek miękkich
Głęboki masaż tkanek miękkich
Leczenie dolegliwości bólowych
Wiele technik manualnego terapii
Masaż tkanek miękkich
Rehabilitacja
Ćwiczenia terapeutyczna
Przed i po zabiegowa rehabilitacja ruchowa
Wzmacnianie mięśni
Ściąganie
Pilates kliniczny – trening stabilności rdzenia
Korekcja postawy
Równowaga i stabilność – Propriocepcja
Koordynacja
Reedukacja – chodzenia i chodzenia, postawy i techniki sportowej
Taping, opasanie i ortezy
Fizjoterapeuci Ortomedik są ekspertami w tej dziedzinie.
Wykorzystujemy całą gamę umiejętności nagrywania, w tym najnowsze procedury nagrywania Kinesio / Kinasesiology
Możemy zmierzyć i dostarczyć Państwu całą gamę produktów stawiających na szyję, w tym kolan i kostek do wsporników
Ergonomiczne oceny stanowisk pracy
Możemy pomóc w prawidłowym ustawieniu biurka, fotela i komputera

Co się dzieje, kiedy odwiedzasz swojego fizjoterapeutę i jak fizjoterapeuci Ortomedik ustalą z Tobą najlepszy sposób leczenia?
Fizjoterapeuci z Ortomedik są przeszkoleni w celu zapewnienia dokładnej diagnozy klinicznej szerokiego zakresu problemów mięśniowo-szkieletowych i ich wpływu na systemy nerwowe, naczyniowe i trzewne, biorąc pod uwagę związki między wszystkimi strukturami ludzkiego ciała podczas diagnozowania.
Fizjoterapeuci z Ortomedik ocenią stan pacjenta, udzielą klinicznej diagnozy problemu i pomogą zrozumieć, co jest nie tak.
Fizjoterapeuci z Ortomedik będą współpracować z Tobą w celu opracowania skutecznego planu leczenia, uwzględniającego Twój styl życia, zajęcia rekreacyjne, ogólny stan zdrowia i to, co chcesz wyłączyć z terapii. Obejmuje to porady na temat tego, jak możesz pomóc sobie, a w stosownych do tego przypadkach, radzimy również partnerowi lub opiekunowi, w jaki sposób mogą Ci pomóc.
Niech fizjoterapeuci z Ortomedik pomogą prowadzić zdrowszą przyszłość.